ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7383142
*
nr 738 3142
Spegel
diameter: 45
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2012
kl 19:43:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 22:00:40
1
150 kr
30/1 12:56:28
2
150 kr
30/1 12:56:51
2
200 kr
30/1 18:54:23
3
250 kr
30/1 19:34:32
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 738 3142
Spegel
diameter: 45
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/1 22:00:40 | 1 | 150 kr |
30/1 12:56:28 | 2 | 150 kr |
30/1 12:56:51 | 2 | 200 kr |
30/1 18:54:23 | 3 | 250 kr |
30/1 19:34:32 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:58